
SZTUCZNA INTELIGENCJA
w zarządzaniu i bezpieczeństwie IT
Prace badawczo-rozwojowe w obszarze sztucznej inteligencji (AI), machine learning (ML), deep learning (DL) oraz przygotowanie do wdrożenia opracowanych produktów w zarządzaniu i bezpieczeństwie IT.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Strukturalnego i Inwestycyjnego.
SZTUCZNA INTELIGENCJA
w zarządzaniu i bezpieczeństwie IT

Opis projektu
Projekt skupia się na obszarze badawczym i rozwojowym artificial intelligence (AI), w tym machine learning (ML) i deep learning (DL) oraz na możliwości ich zastosowania w zarządzaniu infrastrukturą i bezpieczeństwie IT. Zakres projektu obejmuje przeprowadzenie badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych oraz prac przedwdrożeniowych w obszarze inteligentnych specjalizacji opartych na technologiach informacyjnych.
SZTUCZNA INTELIGENCJA
w zarządzaniu i bezpieczeństwie IT
Cel projektu
Głównym celem projektu jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych AI zapewniających bezpieczeństwo danych oraz mających wpływ na skuteczniejsze zarządzanie infrastrukturą IT. Opracowane rozwiązania zostaną zaimplementowane w głównych liniach produktowych BTC – tj. systemach eAuditor oraz Hyprovision DLP, a także zostaną udostępnione do komercyjnego wykorzystania przez inne podmioty. Wyniki prac badawczych będą opublikowane w ogólnodostępnych materiałach.
Misja projektu
Chcąc się stale rozwijać, pragniemy wyznaczać trendy zarówno dla firm z naszego regionu, jak i z całej Polski. Jesteśmy przekonani, że nasze systemy mogą wskazać kierunek dla innych, a także przyczynić się do rozwoju technologicznego.

SZTUCZNA INTELIGENCJA
w zarządzaniu i bezpieczeństwie IT
Planowane efekty projektu
SZTUCZNA INTELIGENCJA
w zarządzaniu i bezpieczeństwie IT
Główne etapy projektu
ETAP I
Przeprowadzenie badań przemysłowych
- opracowanie koncepcji, przeprowadzenie dowodów i szczegółowej analizy
- przeprowadzenie eksperymentalnego dowodu na słuszność koncepcji
- weryfikacja możliwości zastosowania wybranych algorytmów sztucznej inteligencji
ETAP II
Przeprowadzenie eksperymentalnych prac rozwojowych
- zaawansowane badania nad ulepszonym produktem
- opracowanie prototypu oraz instalacji demonstracyjnych
- uruchomienie projektów pilotażowych
- przetestowanie walidacji w otoczeniu stanowiącym model warunków rzeczywistego funkcjonowania
ETAP III
Przeprowadzenie prac przedwdrożeniowych
- przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa
- opracowanie niezbędnej do komercjalizacji dokumentacji prawnej
- przygotowanie dokumentacji wdrożeniowej
- przeprowadzenie kompleksowych testów rozwiązań
SZTUCZNA INTELIGENCJA
w zarządzaniu i bezpieczeństwie IT
Zespół projektowy

Sylwia Myszka
Kierownik Projektu
Specjalistka w zakresie ekonomii i psychologii zarządzania, a także dyplomowany trener biznesu. Od ponad 15 lat piastuje kierownicze stanowiska związane z zarządzaniem zespołami ludzkimi i działaniami rozwojowymi, poparte licznymi sukcesami w organizacjach o charakterze komercyjnym i publicznym. Jako szef Działu Szkoleniowo-Doradczego i projektu „Akademia BTC – zarządzanie i bezpieczeństwo IT” zdobyła cenne doświadczenia w branży IT. Współtwórca i realizator licznych projektów związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Entuzjastka efektywnych metod realizacji procesów szkoleniowych i rozwojowych, co z pasją wykorzystuje jako wykładowca na studiach podyplomowych.

dr inż. Krzysztof Jaroszewski
Kierownik Prac Badawczo-Rozwojowych
Specjalista w zakresie automatyki i diagnostyki przemysłowej oraz robotyki. Doktor nauk technicznych Automatyki i Robotyki. Zwolennik skutecznych metod realizacji projektów edukacyjnych, co od wielu lat wykorzystuje jako wykładowca na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Wykonawca wielu innowacyjnych projektów dotyczących w szczególności programowania urządzeń automatyki przemysłowej, regulacji automatycznej, a także algorytmów decyzyjnych. Autor wielu publikacji naukowych w zakresie automatyki, robotyki, inżynierii komputerowej oraz sztucznej inteligencji.

Maciej Kaczyński
Architekt Systemu
Specjalista w zakresie zarządzania infrastrukturą IT, zarządzania oprogramowaniem (licencjami) oraz bezpieczeństwa danych (w szczególności systemów klasy Data Loss Prevention). Projektant zaawansowanych aplikacji/usług użytkowanych przez wszystkie sektory gospodarki. Autor unikatowych rozwiązań w dziedzinie zarządzania oprogramowaniem i licencjami. Współtwórca innowacji organizacyjnych, produktowych, procesowych i marketingowych. Pomysłodawca interdyscyplinarnych projektów edukacyjnych. Zwolennik współpracy sieciowej pomiędzy podmiotami komercyjnymi, uczelniami oraz instytucjami otoczenia biznesu.
SZTUCZNA INTELIGENCJA
w zarządzaniu i bezpieczeństwie IT
Sprawdź nasze najnowsze publikacje
SZTUCZNA INTELIGENCJA
w zarządzaniu i bezpieczeństwie IT
Informacje o projekcie
Beneficjent: BTC Sp. z o.o.
Tytuł projektu: Prace badawczo-rozwojowe w obszarze sztucznej inteligencji (AI), machine learning (ML), deep learning (DL) oraz przygotowanie do wdrożenia opracowanych produktów w zarządzaniu i bezpieczeństwie IT.
Okres realizacji: 01.10.2020 – 31.10.2023
Wartość projektu: 3 657 735,10 zł
Wartość dofinansowania z Funduszu Europejskiego: 2 560 179,04 zł
Numer umowy: RPZP.01.01.00-32-0001/20-00
Numer i nazwa Osi Priorytetowej: RPZP.01.00.00 Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie
Numer i nazwa Działania: RPZP.01.01.00 Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw
Numer i nazwa Celu Tematycznego: 01 Wzmacnianie badań naukowych, rozwoju technologicznego i innowacji
Numer i nazwa Celu Szczegółowego: RPO WZ 2014-2020 Zwiększone zaangażowanie przedsiębiorstw w prowadzenie badań
Instytucja przyjmująca wniosek: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, IZ RPZP
Rodzaj działalności gospodarczej: Działania informacyjno-komunikacyjne, w tym telekomunikacja, usługi informacyjne, programowanie, doradztwo i działalność pokrewna
Typ projektu: Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw ukierunkowane na wdrożenie wyników prac B+R w działalności gospodarczej
Zapraszamy do kontaktu
Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie? Wypełnij formularz, a nasi konsultanci niezwłocznie skontaktują się z Tobą w celu wyjaśnienia wszelkich pytań i wątpliwości.